Види та особливості металевих протипожежних дверей

При спорудженні сучасних будівель все більшою популярністю користуються металеві протипожежні двері, особливо у комерційних та багатоповерхових будівлях. Це пояснюється тим, що вогонь може швидко поширюватися між приміщеннями без належних перешкод. Присутність протипожежних дверей дозволяє зупинити поширення вогню до прибуття рятувальної служби, зберігаючи майно та врятувавши людські життя.

Протипожежні двері, які виготовляються виробником, можуть бути зі спеціальної сталі або дерева, з глухими або скляними полотнами, з однією або двома стулками. Також існують спеціальні конструкції з металу та вогнетривкого скла, які виготовляються на замовлення з урахуванням індивідуальних параметрів приміщення.

Основним критерієм протипожежних дверей від виробника є їх вогнестійкість. В залежності від цього показника виділяються такі типи дверей:

  • EI-90 і вище: двері здатні стримувати вогонь та дим протягом 90 хвилин і більше;
  • EI-60: це середній рівень, який говорить про здатність протистояти вогню близько години;
  • EI-30: ці двері забезпечують запобігання поширенню вогню протягом півгодини.

Літера “Е” в маркуванні вказує на проникнення вогню та диму через двері. Позначення “І” свідчить про значну нагрівання внутрішньої поверхні дверей, а числове значення вказує на час, протягом якого двері можуть стримувати вогонь.

Важливо, щоб вогнестійкі двері не мали вищий рівень вогнестійкості, ніж стіни та перекриття будівлі. Інакше може виникнути ситуація, коли все навколо згорить і завалиться, але протипожежні двері залишаться цілі. Тому перед установкою металевих протипожежних дверей важливо знати всі характеристики матеріалів, з яких споруджена будівля.

Найпоширенішим типом металевих протипожежних дверей є двостулкова конструкція. Ці двері складаються з двох полотен і встановлюються на місцях з великим потоком людей. Одностулкові протипожежні двері, виготовлені виробником, частіше мають глухі полотна без склопакетів. Такі двері встановлюються в технічних, складських та шахтних приміщеннях.

Протипожежні двері від виробника мають свої особливості. Вони виготовляються з тонкого листа сталі, а всередині конструкції заповнюються спеціальним вогнестійким матеріалом. Вся фурнітура дверей виготовлена з важкоплавкого металу. Двері повинні бути обладнані клямкою та натискною ручкою, а також мати доводчики. Периметр дверей обклеєний стрічкою, що запобігає поширенню диму та отруйних газів.

Особлива увага заслуговує замки для металевих протипожежних дверей. У разі пожежі важливо швидко евакуювати людей з приміщення. Спеціальний “антипанічний” замок зсередини дверей може бути відкритий навіть дитиною. Протипожежні двері можна відчинити легким натисканням планки або кнопки.

Цей запис має один коментар

Залишити відповідь